Úvodní strana > Novinky > Časté dotazy na denní svícení a autožárovky
zpět na seznam

Časté dotazy na denní svícení a autožárovky

Autožárovky a světla pro denní svícení - odpovědi na časté dotazy

Autožárovky a denní svícení - odpovědi na časté otázky

Proč se doporučuje měnit obě autožárovky najednou?

Pokud dojde k prasknutí pouze jedné autožárovky, k prasknutí druhé autožárovky dojde velmi pravděpodobně krátce po poškození první. Při výměně pouze jedné autožárovky bude světelný výkon a teplota chromatičnosti na každé straně vozu jiná. Nezapomeňte také na náhradní žárovky do auta.

Jaké jsou nejčastější používané autožárovky?

Dříve dominovala žárovka H4, nyní vedou autožárovky H7. Nejvýkonnější žárovka H7 na trhu je právě od společnosti Philips a tyto žárovky H7 máme samozřejmě také skladem.

Vyplatí se koupit výkonnější autožárovky?

Ano. Světlo je jedním z nejdůležitějších faktorů bezpečnosti, které s řízením souvisí. Výkonnější autožárovka Vám pomůže vidět překážku včas a mít dostatek času na reakci. Navíc k 80 % nehod dochází v noci nebo za špatných světelných podmínek. Volte proto výkonnější autožárovky.

Jsou xenony lepší něž halogenové autožárovky?

Ano. Obecně poskytují trojnásobek světla než autožárovky a dosvítí až o 70m dále než standardní autožárovky. Xenonové výbojky spotřebuje méně energie než autožárovky. Xenony Philips patří k nejkvalitnějším na trhu a používají je automobilový výrobci. Pokud se chcete skutečně odlišit, doporučujeme např. xenony Philips D2S s vylepšeným modrým efektem.

Proč dochází po čase k černání halogenových autožárovek?Černání způsobuje odpařování wolframu z vlákna. Autožárovky Philips mají díky unikátní technologii odpařování wolframu potlačeno na minimum.

Jaké jsou zákonné a homologační požadavky na světla pro denní svícení?Provedení a umístění každého světa pro denní svícení je dáno homologačním předpisem EHK/OSN č. 48, který předepisuje vyhláška č. 341/2002 Sb. a jejich používání se řídí zákonem č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích pozměněným zákonem č. 411/2005 Sb. Samotná světla pro denní svícení jsou homologována dle předpisu EHK/OSN č. 87. Značka RL musí být vylisovaná na krycím skle světla nad homologační značkou.Pokud LED denní svícení tuto značku nemá, jedná se o podstatně levnější poziční světla a nikoliv světla pro denní svícení. Pokud jste koupili denní svícení , nezapomeňte na správnou montáž do nárazníku a zapojení denního svícení..

Jsou nějaká pravidla pro montáž světel pro denní svícení?Ano, montáž denního svícení upravuje předpis ECE R48 takto:

  • svítilny se umísťují ve vodorovné rovině ve výšce od 250 mm do 1500 mm na přední část vozidla
  • vzdálenost svítilen od bočního obrysu je max. 400 mm a vzájemně mezi světly min. 600 mm (u vozidel s šířkou menší než 1300 mm je povolena vzájemná vzdálenost 400 mm)
  • namontovat denní svícení není složité, ale doporučujeme svěřit instalaci servisu, kde Vám i poradí, jak zapojit denní svícení

denní svícení

Co to je LED?

LED je polovodičová součástka, která vyzařuje viditelné světlo o určité barvě. Od jiných žárovek se liší tím, že neobsahuje žhavicí vlákno. LED autožárovky jsou velmi vhodné pro použití do interiéru, do exteriéru pozor na homologaci. Světla pro denní svícení používají LED také.

Proč je denní svícení ve dne vhodnější než používání potkávacích světel?

Světla pro denní svícení jsou efektivnější než potkávací světla (lepší viditelnost, širší světelný kužel) a bezpečnější. Pokud budete používat potkávací světla v noci i přes den, budou se častěji porouchávat a budete muset kupovat nové autožárovky.

Co to jsou světla pro denní svícení?

Světla pro denní svícení (také jako denní svícení, LED denní svícení či LED denní světla) jsou speciální světla, které zvyšují viditelnost a tím i bezpečnost během dne. Existuje však i jedinečné denní svícení, které můžete používat jako poziční světla v noci.

Pro která vozidla jsou světla pro denní svícení Philips vhodná?

Světla pro denní svícení Philips jsou univerzální a montáž denního svícení lze provést na většinu automobilů.

Musí být instalace světel pro denní svícení zapsána jako přestavba?

Montáž denního svícení není přestavbou vozidla ani změnou technických údajů, a proto jejich montáž nepodléhá žádnému dodatečnému schvalování ani zápisu.

V čem je výhoda denního svícení oproti potkávacím světlům?

Světla pro denní svícení zajistí lepší viditelnost, snížení spotřeby paliva ve srovnání s potkávacími světly a není třeba měnit často autožárovky v obyčejných potkávacích světlech.

Jak se světla pro denní svícení spínají?

Světla pro denní svícenímají automatický vypínač a rozsvítí se při zapnutém zapalování. Pokud rozsvítíte potkávací světla, světla pro denní svícení se vypnou.

Zvládnou řidiči namontovat světla pro denní svícení sami?

Zruční uživatelé s požadovanými nástroji dle návodu montáž denního svícení zvládnou nicméně doporučujeme montáž denního svícení svěřit servisu.

V čem jsou světla pro denní svícení Philips lepší?

Získáte světla pro denní svícení odpovídající zákonným předpisům, vysoce kvalitní materiály pro nulovou údržbu a především silné a jasné bílé LED denní svícení s optimalizovanou energetickou spotřebou.
Použité výkonné LED diody LUXEON poskytují silný a vyvážený světelný výkon vysoko nad zákonné minimum, mají výjimečně dlouhou životnost a jedná se o nejsilnější světelný zdroj na trhu 

Jaké diody používá Philips v denním svícení?

Pro denní světla optimalizované vysoce výkonné LED diody Philips LUXEON® a LUXEON® Rebel.

Mohu použít mlhová světla jako světla pro denní svícení?

Nikoliv, mlhová světla mají jiný účet a navíc oslňujete okolní řidiče. Zvažte proto denní světla.

Mohu použít světla pro denní svícení také jako poziční světla v noci?

Ano. Světla pro denní svícení Daylight 8 je možné použít i jako poziční světla v noci, při zapnutí potkávacích světel dojde ke ztlumení výkonu denního svícení. Výsledkem je luxusní design.

Je nutné namontovat světla pro denní svícení také pro zadní část vozu?

Ne, denní svícení je určené jen pro přední část vozu. 

Jsou světla pro denní svícení Philips odolná vůči kamínkům?

Ano, světla pro denní svícení Philips byla na odolnost vůči kamínkům testována.

Jsou světla pro denní svícení Philips universální?

Ano, denní svícení Philips Daylight 4 a 8 lze použít obecně na všechna auta, Philips nevyrábí např. speciální denní svícení Fabia, denní svícení Octavia atd.


Copyright © 2012 NejlepšíAutožárovky.cz

17.10.2012