Úvodní strana > Novinky > *Světla pro denní svícení - jak vybírat?
zpět na seznam

*Světla pro denní svícení - jak vybírat?

Světla pro denní svícení - zákon, homologace, výkon, instalace, LED technologie.

Světla pro denní svícení - zákon, homologace, výkon, montáž, LED technologie

světla pro denní svíceníMotorová vozidla musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení. Tato povinnost vyplývá ze zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu),ve znění pozdějších předpisů. Konkrétně je tato povinnost obsažena v § 32 odstavci 1.

Dle EU všechny nové typy osobních automobilů a malých dodávkových automobilů musí mít světla pro denní svícení, od srpna 2012, tato povinnost platí i pro nákladní automobily a autobusy. Provedení a umístění každého světla pro denní svícení je dáno homologačním předpisem EHK/OSN č. 48, který předepisuje vyhláška č. 341/2002 Sb. a jejich používání se řídí zákonem č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích pozměněným zákonem č. 411/2005 Sb. Samotná světla pro denní svícení jsou homologována dle předpisu EHK/OSN č. 87.

Pro denní světla vyžadujte značku RL zvýrazněnou na krycím skle světla nad homologační značkou. Výhodou pro zájemce je, že dodatečná montáž světel pro denní svícení není přestavbou vozidla ani změnou technických údajů, proto jejich umístění na vozidlo nepodléhá žádnému schvalování ani zápisu do TP.

Jedná se o speciální systém automobilového osvětlení navržený pro lepší viditelnost pro ostatní účastníky provozu během dne. Dle zákona je určen minimální světelný výkon, automatické vypínání a umístění světa pro denní svícení. Obecně denní světla zvyšují bezpečnost na silnicích a mají rovněž nízkou spotřebu energie. Hlavní funkcí je tedy být viděn. Denní světla Philips také díky výkonným LED diodám a kompaktnímu designu dodají Vašemu vozu luxusní a moderní vzhled.

   Philips DayLight 9

  • Montáž pod více úhly pro širokoúhlé osvětlení
  • Nový optický design s 9 body LED
  • Renovovaná optika čoček nabízí lepší osvětlení. Díky novému designu se zvětšil úhel, pod nímž zákonem stanovené množství světla dopadá na vozovku.
  • Zákonem povolená montáž na úhly blatníku až +/-40°
  • Montážní rozsah modulů se zvýšil na +/- 40 ve vodorovném směru, +/- 2 stupně ve svislém a +/- 32 stupňů v úhlopříčném směru.
  • balení obsahuje jednotku pro automatické zapnutí při nastartování a vypnutí při rozsvícení světel.
  • Lze použít i pro vozy vybavenými stop start.

Montáž denního svícení na Vaše vozidlo

Při montáži denního svícení musí být splněny vzdálenosti uvedené v následujícím schématu a můžete si tak snadno ověřit možnost montáže na Vaše auto:

montáž denního svícení

Kupte si u nás originální homologovaná Philips LED světla pro denní svícení s nejvyšší kvalitou, svítivostí a super vzhledem!

28.2.2024